oświetlenie uliczne led (nr3)

oświetlenie uliczne led (nr3)

Źródła światła instalowane są nie tylko w gospodarstwach domowych, budynkach użyteczności publicznej czy zakładach pracy. Kolejnym miejscem, w którym można spotkać oświetlenie jest chociażby ulica czy park. Na takiej przestrzeni rodzaj zastosowanych żarówek jest bardzo istotny. Sprawą oczywistą jest to, iż moc takiego światła powinna być na tyle intensywna, by osoby spacerujące mogły bez problemu przejść dany odcinek drogi. Z drugiej zaś strony oświetlenie uliczne powinno być energooszczędne, ponieważ czas świecenia żarówek jest na tyle długi, że w przypadku braku zastosowania energooszczędnego rozwiązania rachunki byłyby bardzo wysokie. Przeznaczenie oświetlenia ulicznego Jednym z najnowszych i najbardziej oszczędnych źródeł światła służących do oświetlania skrzyżowań, autostrad i ulic są lampy uliczne oparte na technologii LED. Tego typu lampa świetnie sprawdzi się również do oświetlenia parków, ogrodów, parkingów czy osiedli.

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju drogi, szczególnie w terenie zabudowanym, powinny być bardzo dobrze oświetlone, w związku z czym potrzebne są wysokiej jakości oprawy przeznaczone do użytku zewnętrznego. Właściwie dobrane światło zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości oświetlenie, które emituje strumień o szerokim zasięgu. Gwarancją wysokiej jakości w oświetleniu ulicznym są gęsto rozmieszczone diody LED pochodzące od renomowanych producentów. Zalety opraw ulicznych Jedną z ważniejszych zalet oświetlenia ulicznego LED jest emitowanie białego, naturalnego światła, które zbliżone jest do światła dziennego. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu mamy lepszą jakość nagrań z monitoringu miejskiego, a także zwiększoną widoczność na drogach. Lampy uliczne LED są również bezpieczne dla otoczenia, ponieważ wykorzystana w nich technologia minimalizuje ryzyko niekorzystnego wpływu takiej instalacji na środowisko naturalne. Wiele wyprodukowanych źródeł światła posiada również możliwość regulacji optymalnego kąta emisji światła i wybór sposobu montażu.

Najważniejsze jednak jest to, iż wszystkie oprawy uliczne LED posiadają odpowiednie zabezpieczenia, które chronią je przed oddziaływaniem zmiennych warunków atmosferycznych i termicznych.