Oświetlenie schowane w sufitach

Oświetlenie schowane w sufitach

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń uwzględniają dziś nie tylko kwestie związane z wyposażeniem wnętrz w meble. Nie chodzi jedynie o to, by ściany miały określony kolor lub by w łazience położyć kafelki konkretnego wzoru. Kwestia jest znacznie bardziej złożona, ponieważ na wygląd współczesnych wnętrz w zasadniczy sposób wpływa światło. Jak się okazuje, bywa ono równie ważne jak sprzęty, które znajdą się w poszczególnych pomieszczeniach.

Potencjał kryjący się w tych rozwiązaniach jest naprawdę ogromny, co wyjaśnia, z jakiej przyczyny są one obiektem pożądania konsumentów. Bardzo popularną wśród nabywców opcją są dziś oprawy podtynkowe. Czym się charakteryzują? Jak sugeruje nazwa, zostają one umieszczone w suficie w specjalnie przygotowanym otworze. Naturalnie musi się tam znaleźć okablowanie niezbędne do tego, aby dana oprawa działała tak, jak należy.

Rozwiązania oferowane w tym zakresie są liczne. Poszczególne oprawy mogą składać się z odmiennej liczby źródeł światła, mogą mieć także rozmaite typy wbudowanych lub zainstalowanych wymiennych żarówek.

Halogeny albo źródła LED

Najbardziej powszechne opcje to LED-y. Ledowa oprawa opiera swoje działanie oczywiście na diodach, które emitują przyjazne człowiekowi światło, zbliżone swoim charakterem do naturalnego.

Dużym plusem takich rozwiązań jest daleko idąca oszczędność energii. W porównaniu z tradycyjnymi żarowymi źródłami światła, jest ona wręcz kolosalna, a wydajność samych diod rysuje się wprost fenomenalnie. Mogą one pracować bez usterek nawet do 100 tysięcy godzin w oprawach podtynkowych. Ich plusem jest także relatywnie długa żywotność, a praca w większości przypadków nie pozostawia nic do życzenia.