Lampy jarzeniowe charakteryzują się głównie możliwością długiego czasu pracy i niską emisją ciepła. Spotykamy je na magazynach, halach produkcyjnych i czasem w biurach, garażach lub szpitalach. To specjalne oświetlenie towarzyszy nam od lat.
- Pierwsza lampa jarzeniowa powstała w 1935 roku, dzięki pracy Arthura Compton’a.
Kupując jedną z znanych na całym świecie lamp jarzeniowych, warto zwrócić szczególną uwagę na obudowę. Zwłaszcza kiedy ma ona trafić do pomieszczenia z jednej wyżej wymienionych placówek. Prawdopodobnie żadne inne oświetlenie nie będzie tak wytrzymałe jak jarzeniowe. Co ciekawe jego oprawy nie muszą być nudnymi, klasycznymi, prostymi formami.
Oprawa jarzeniowa wcale nie mus być zwykła i prosta
Świetlówki jarzeniowe niekoniecznie muszą być wąskimi lampami umieszczanymi na sufitach. W sklepach znajduje się asortyment o różnej szerokości i w bogatej palecie barw opraw. Najczęściej są one wykonywane z plastiku i metalu. Warto przyjrzeć się parametrom technicznym wybranej obudowy przed dokonaniem konkretnego zakupu.
Obecnie na rynku dostępne są jarzeniówki mające rozmaite formy, choć nadal najpopularniejszą i dominującą jest prostokątna obudowa. Dlatego ciężko jest znaleźć urozmaicenia wśród tych standardowych opraw. Szukając interesującego oświetlenia można spotkać kuliste formy opraw jarzeniowych. Wybór zależy od preferencji kupujących i możliwości finansowych.
Dlatego zanim zdecydujesz się na ostateczny zakup zapoznaj się z kilkoma ofertami. Porównaj jakość i cenę proponowanego towaru i nie zapomnij o gwarancji producenta opraw. Dzięki niej w momencie uszkodzenia unikniesz zbytecznych kosztów kolejnych zakupów i zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także swój cenny czas.