Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe – aranżacje z plafonierami

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe – aranżacje z plafonierami

Nowoczesne trendy w wystroju wnętrz stawiają na coraz ciekawsze formy oświetlenia. Wśród nich znajdują się plafoniery, idealne do salonów i sypialni. Każdy znajdzie cos dla siebie w szerokiej ofercie tego rodzaju lamp.

Aranżuj z wykorzystaniem plafonier

Plafoniera to lampa ścienna i sufitowa, która zapewnia wyjątkowy klimat. Oświetlenie pomieszczenia z wykorzystaniem tej lampy nie jest ostre, tylko delikatne i sprzyja relaksowi. Plafoniera może mieć wiele kształtów oraz wielkości.

W sklepach znajdziemy zarówno okrągłe, półkoliste, prostokątne, trójkątne, kwadratowe jak i inne znacznie bardziej wyrafinowane formy geometryczne. Oferta różnorodnych materiałów, z jakich wykonano lampy to bogaty wachlarz propozycji. Na półkach można odnaleźć oprawy lamp wykonane z plastiku, szkła, metal i tworzyw sztucznych.

W kwestii wzornictwa pojawiają się coraz nowsze i ciekawsze propozycje. Dla osób lubiących minimalizm projektowane są zupełnie gładkie lampy. Natomiast dla wielbicieli kolorów i kształtów w asortymencie sklepów odnajdziemy tysiące propozycji.

Należy pamiętać, że sam kolor oprawy będzie wpływał na barwę światła w pomieszczeniu. Dlatego wybierając barwę musimy wybierać miedzy neutralnym, naturalnym zabarwieniem światła, a intensywnymi ciepłymi lub chłodnymi barwami. Najlepiej, gdy współgrają one z kolorem ścian oraz mebli pomieszczenia.

Wtedy cały jego wystrój zyskuje harmonijny wydźwięk.

  • Należy zaznaczyć, iż ten rodzaj oświetlenia nadaje się przede wszystkim do małych salonów lub korytarzy. W dużej przestrzeni mógłby prezentować się niekorzystnie.

.