Linie świetlne dla sufitu i ścian

Linie świetlne dla sufitu i ścian

Linie świetlne to nowoczesny dodatek w wystroju wnętrz. Coraz częściej można spotkać je w hotelach, sklepach, biurach czy współcześnie urządzonych mieszkaniach. Ich źródłem są najczęściej światła LED, które stanowią gwarancje efektywnego oświetlenia. Trzeba pamiętać, że jest ono jedynie dekoracyjnym dodatkiem. W pomieszczeniach nie obejdziemy się bez głównego źródła światła, lecz zastosowanie linii świetlnych zapewni odpowiedni nastrój oraz podkreśli walory poszczególnych miejsc w budynku.

Trendem jest kierowanie omawianych linii na sufity oraz ściany.

Ściany i sufity w liniach z światła

Dzięki systemom oświetleniowym wykorzystującym oświetlenie w kształcie linii na suficie oraz ścianach można utworzyć różnego typu wzory. Co więcej istnieje także szansa na doświetlenie podłogi. W sklepach znajdują się różne wymiary długości i szerokości modułów oświetleniowych. Zależą one od indywidualnych potrzeb klientów.

Warto wspomnieć, że można wybrać oświetlenie naturalne lub ciepłe, a także zamontować efektywne świetlówki fluorescencyjne. Uzyskane światło powinno być jednolite, przez co uzyskuje się oczekiwany efekt linii. Jedynym ograniczeniem w kreowaniu wzorów z światła jest połączenie jego linii pod maksymalnym katem 90 stopni. Chyba, że uda się nam dogadać z producentem, co raczej nie należy do prostych wyzwań. Dlatego lepiej nie wymyślać zbyt kreatywnych kształtów i postawić na prostą, elegancje linii.

  • Pytaj o tego typu oświetlenia w sklepach i poszukaj kilku inspiracji w Internecie. Dzięki niemu zamienisz zwyczajne pomieszczenia w wyjątkowe miejsca

.