Jak uzyskać efekt ‘’miękkiego światła’’? Oprawy światła pośredniego

Jak uzyskać efekt ‘’miękkiego światła’’? Oprawy światła pośredniego

Efekt miękkiego światła ma zastosowanie praktyczne i dekoracyjne. Gwarantuje on brak ostrego rażenia lampami w oczy osób przebywających w poszczególnych pomieszczeniach, który jest bardzo nieprzyjemny. Można spotkać się z tym efektem między innymi w wielu gabinetach lekarskich, biurach. Rozproszone światło jest coraz częściej preferowane przez wiele osób.

Jak uzyskać taki efekt w domu lub firmowym pomieszczeniu?

Postaw na światło pośrednie i uzyskaj efekt miękkiego oświetlenia

Efekt miękkiego światła to inaczej światło pośrednie, jakie można uzyskać za pomocą odpowiednich lamp. Decydując się na wybór konkretnego modelu powinniśmy zapoznać się z informacją, jakie światło będzie on nam gwarantował. Światło pośrednie jest uzyskiwane dzięki zamknięciu jego źródła w oprawie. Przykładami odpowiedniej obudowy są:

  • lampa w formie kuli,
  • lampa w formie kasetonu,

Zapewnią one pożądany efekt miękkiego światła w pomieszczeniu.

Wbrew pozorom złym pomysłem nie będzie także zakup lamp wykonanych z blach stalowych, które są montowane na suficie wybranego pomieszczenia. Opraw światła pośredniego znajdziesz wiele w sklepach z asortymentem oświetleniowym. Pytaj sprzedawców o najbardziej praktyczne modele, jakie będą służyły przez lata i nie nadszarpną Twojej kieszeni. Dzięki umieszczeniu tego rodzaju oświetlenia możesz optycznie podwyższyć pomieszczenie, gdy skierujesz strumień światła do góry.

Pamiętaj, że korzystając z efektu miękkiego światła warto zaopatrzyć się w jego dodatkowe źródło. Ponieważ intensywność może okazać się zbyt mała.